Běh pro Hospic sv. Štěpána 2018 – sobota, 9. června od 8 hodin

Sportovní záštitu Běhu převzala atletka Kateřina Baďurová Janků

Benefiční sportovní happening na podporu těch, kteří svůj životní běh už pomalu končí.

Čtvrtý ročník běhu pro litoměřický hospic se bude konat tradičně u Hospice sv. Štěpána.
Hlavním cílem tohoto sportovního happeningu je shromáždit finanční prostředky na podporu domácího i lůžkového hospice a jeho služeb.

Předpokládaná kapacita závodu je 700 závodníků včetně dětí. Základní startovné je 300 Kč pro dospělé běžce, děti do 10 let zaplatí 50 Kč, mládež do 15 let 100 Kč. Zaplacením startovného přispívají běžci na služby Hospice sv Štěpána.

Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.beh.prohospic.czkde najdou i všechny důležité informace. Nejpozději však do 6. června. V rámci registraci si také mohou objednat originální tričko, letos v modré barvě.

Běh je vhodný pro zdatné sportovce, ale i pro rodiny s dětmi či veterány. Bude připraveno několik tras v různých délkách - 1 km, 3 km a 9 km - pro různé věkové a výkonnostní skupiny, také zvláštní kategorie pro rodiče s kočárky, nebo krátká trasa pro nejmenší děti. Trasy opět povedou historickou částí města, směrem na Střelecký ostrov, malebným parkem k letnímu kinu, podle řeky Labe a zpět. Většinou se běží po rovině, jen závěrečná část je do prudkého kopce. Měření závodu je zajištěno profesionální časomírou.

Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Na místě budou připraveny i doprovodné aktivity např. tejpování, tradiční autogramiádu lovosických házenkářů Lovci, slosování startovních čísel o hodnotné ceny, či skákací hrad pro malé děti nebo velkoformátové omalovánky. Předpokládaný závěr je okolo 12 hodiny.

Partnerství a záštita

V letošním roce přijala sportovní záštitu nad celou akcí Kateřina Baďurová Janků – vicemistryně světa ve skoku o tyči z roku 2007 a vítězka populární taneční soutěže Star Dance. Kateřina Janků se osobně zúčastní závodu a svou podporu Běhu zdůvodnila takto: „Posledních 10let se profesně věnuji péči o děti předškolního a mladšího školního věku, což je práce, která mne velmi baví a naplňuje. Péče o děti je dle mého názoru tématem, který je u veřejnosti logicky na nejvyšší možné úrovni vnímání. Stejně důležitá je však také péče o lidi na druhém konci životní cesty a tam naopak vidím informovanost a podporu veřejnosti velmi nízkou. Při studiu předškolní pedagogiky jsem se s péči o umírající měla možnost blíže seznámit a toto téma mne velmi zasáhlo. Všichni, kteří v hospicích pracují, mají můj obrovský obdiv, a když přišla Vaše nabídka pomoci alespoň trochu svou účastí, bylo mi velkou ctí.“

Záštitu také převzal již tradičně místostarosta  Města Litoměřice Pavel Grund.

Generální partneři: Raeder & Falge s.r.o., Auto Horejsek spol.s r.o.

Hlavní partneři: Jasnet, spol. s.r.o Mondelez CR Biscuit Production, s.r.o..

Děkujeme i dalším partnerům a dobrovolníkům, díky nimž můžeme tento závod zajistit.

Těšíme se na vaši účast.